BOŞANMA DAVALARI

BOŞANMA

Boşanma Davaları Hakkında Genel Bilgiler

Evliliğini yürütemediğini düşünen çiftler yahut çiftlerden birisi her zaman BOŞANMA DAVASI açabilir. Ancak boşanma davası açılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle güçlü bir dilekçe ile mahkemeye başvuru yapmak gerekir ki'' KUSUR'' ispatı açısından bu çok önemlidir. Kanunlarımızda kendi kusuruna dayanarak boşanmanın istenemeyeceği açık bir şekilde ifade edilmiştir.

Yargıtay ise bu durumu gerek kararları gerekse içtihatı birleştirme kararlarıyla açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bu sebeple öncelikle yapılması gereken boşanma dilekçesini oluştururken Türk Medeni Kanunumuzda sayılan boşanma sebeplerinden birine dayanmak ve bunu dilekçemizde gerekçelendirmektir

Boşanma hukuku, günümüzde boşanma davalarının eskiye nazaran artması ile Aile Hukuku gündeminde daha fazla yer edinmeye başlamıştır. Evli çiftlerden birinin veya her ikisinin bir sebepten dolayı evliliği yürütemeyeceğine karar vermesi ve evliliğini sonlandırmak istemesi boşanma davasıgerekirse velayet davası , nafaka davası , tazminat davası gibi alt konuların açılmasına sebebiyet vermekte ve bu konularda uzman BOŞANMA AVUKATLARI ihtiyacı da günden güne artmaktadır.

Ülkemizin nüfus olarak en kalabalık illerinden olan Ankara boşanma davaları sayısı açısından en önde gelen illerden olmakta, bu sayının çokluğu da BOŞANMA AVUKATLARI araştırmalarının artmasına yol açmaktadır. Diğer yandan ankara boşanma avukatı tavsiye yazıları okumak isterseniz sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Tutmak Şart Mı

İnternet kullanımının günümüzde çok artması , internet sitesi üzerinden site sahiplerinin para kazanıyor olması ve boşanma davalarının da çok araştırılması, bilgisi olan veya olmayan birçok site sahibinin bu konularda doğru veya yanlış, tam veya eksik binlerce içerik üretmesine neden olmuştur.sayfamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternet üzerinde bu kadar çok bilgi kirliliğinin olması ve insanların bir şekilde bu bilgilere ulaşıp okuyor olmaları, bunun yanı sıra daha öncesinde bireylerin kendilerinin veya tanıdıklarının boşanma davalarına dahil olmaları nedeniyle kulaktan kulağa yayılan bir bilgi kirliliğinin de olması, boşanma davası açacak kişilerin profesyonel birBOŞANMA AVUKATLARI refakatinde çalışmasını bir nevi zorunlu hale getirmiştir.

Çünkü yanlış ve eksik bilgilendirmeler boşanma davası açacak kişi veya kişilerin yanlış hareketler sonucu gereksiz hak mahrumiyetlerine neden olmaktadır.

BOŞANMA1

Boşanma Davası Nasıl ve Nerede Açılır ?

Boşanma davası nerede açılır konusu çok merak edilen konulardandır. Boşanma davası tarafların 6 aydan beri birlikte yaşadıkları yahut taraflardan birinin ikametgahı olan AİLE MAHKEMESİNDE dava açılabilmektedir.

Aile Mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde dava Asliye Hukuk Mahkemelerinde açılır.BOŞANMA DAVASI NASIL AÇILIR sorusuna ise taraflar usulüne uygun şekilde düzenlenmiş 3 nüsha dilekçeleri ile adliyeye başvurarak davalarını açabilir olarak yanıt verebiliriz.

Zira bir avukatın, avukatlık ruhsatnamesini aldıktan sonra her davaya bakmakla yetkili olduğu, boşanma avukatı, en iyi boşanma avukatı gibi alanların olmadığı, bu kelimelerin sadece belirttiğimiz sebeplerle kullanıldığı bilinen bir gerçektir.

Her ne kadar nice umutlarla evlenilse de kişiler evlilikten beklediklerini bulamadıklarında, mutsuz olduklarında çok düşünerek boşanmaya karar vermektedirler. Hayatlarının evlilik kadar önemli bir dönüm noktası olan boşanma sürecinde de kişilerin davalarını takip edecek kendilerine göre belirledikleri en iyi boşanma avukatıyla çalışmaları oldukça önemlidir.

Elbette ki bir avukatın müvekkilleri tarafından en iyi boşanma avukatı olması için sağlaması gereken, her müvekkilin birbirinden ayrı ayrı beklediği hususlar vardır. Kimi müvekkil boşanma süresinde avukatından en hızlı adımları atmasını beklerken kimisi her aradığında ulaşmayı bekler. Bu nedenlerle de kişilerin belirleyecekleri en iyi boşanma avukatı tabiri kişiden kişiye değişmektedir.

Bu anlamda hukuk büromuzun ve kurucu avukatımızın temel hedefi müvekkilleri gözünde Bölgesinde en iyi boşanma avukatı olabilmektir. Bu tabiri hak etmek için profesyonel, disiplinli bir çalışma gerektiği kadar müvekkillerimizle aramızda samimiyetin ve güvenin de farkında olarak çalışmaktayız.

'' EN İYİ BOŞANMA AVUKATI'' ne yapar sorularıyla sıklıkla karşılaşmakta olup kişilerin kendilerine göre belirledikleri en iyi avukat, müvekkilin tüm beklentilerine cevap veren avukattır. Boşanma dava sürecindeki tüm karmaşayı ve stresi en aza indirmeyi amaçlayan avukatlar, işlerini doğru ve ahlaki olarak da sorumluluk içerisinde yapmakla yükümlüdürler.

Bu anlamda müvekkillerin en doğru seçimi yapması için en iyi boşanma avukatları müvekkillerine doğru adımlar da attırabilecektir. Aile ilişkisi arada çocuk varsa boşanma olsa bile sürekli görüşmeyi ve iletişim halinde olmayı gerektiren bir ilişkidir. Bu sebeple özellikle müşterek çocuk olması halinde boşandıktan sonra her şey bitmemektedir. Bu anlamda boşanma sürecinde boşanma avukatının atacağı adımlar çok önemlidir.